У наш час хлібопіч це компактне і досить стильний пристрій, яке прекрасно впишеться в інтер'єр вашої кухні.
Перший параметр, з якого слід почати - це вибір обсягу готового хліба і ваги. Причому важлива не тільки вага випічки, але і самого пристрою. На полицях сучасних магазинів можна зустріти і купити хлібопічку в інтернет-магазині недорого з бокові вагою від 450 до 2000 грам. Як показує досвід, сім'ї з 2-3 чоловік цілком вистачить моделі вагою до 800-1000 грамів, для 4-6 чоловік - 1500 грамів. Чим більше вага готового виробу, тим важче буде побутова техніка. Хоча багато сучасні прилади мають вбудовану функцію регулювання ваги вироби, випікається.
Цього зроблено для того, щоб одна людина могла спекти маленьку булочку до сніданку або величезний хліб для гостей. Час приготування залежить від обраного вами режиму і встановлюється автоматично.
Граничні показники потужності цих пристроїв досить широкі - 420-1650 Вт. Чим вона вища, тим більше швидкість проходження кожного технологічного процесу приготування. Простіше кажучи, від неї залежить те, як швидко ви отримаєте свіжоспечений хліб за рецептом, і, безумовно, скільки електроенергії буде витрачено на приготування. У домашніх умовах буде досить печі з потужністю 600-800 Вт: і часу витрачається трохи, і купити хлібопічку для будинку можна за доступною ціною. А ось за високою потужністю гнатися не радять, тому що витрати на електроенергію будуть вище, хоча і приготування буде швидше.
Що стосується самої конструкції, то всі моделі мають звичну прямокутну форму для тіста. Але при бажанні можна знайти прилад з квадратної або круглої формою. Є також більш дорогий варіант, оснащений підставкою для одночасно чотирьох багетів. І заздалегідь подумайте, де будете зберігати покупку.
Матеріал форми може бути самий різний. Це і тефлон, і алюміній, і нержавіюча сталь. Але всі сучасні моделі оснащені антипригарним покриттям, завдяки чому готувати стало набагато простіше.
Що стосується стінок такої техніки - вони повинні бути досить товстими, від цього залежить період використання.
Зверніть також увагу на ширину стінок форми. Якщо вони дуже тонкі, то є ймовірність, що з часом вони можуть погнутися.
У сучасних моделях є велика різноманітність програмних режимів замісу тіста. Їх особливості в часі приготування тіста, тривалості готування і температурі. Так, недорого вирішивши купити хлібопічку недорого в «Я в шоці», ви можете розраховувати на 3-4 програми. У тому числі стандартний режим: прискорена випічка та приготування пшеничного хліба. Наявність базових режимів, в залежності від цінні апарату, коливається від 2 до 19 опцій приготувань здоби. Найпопулярніші з них:
В іншому випадку у вас є можливість приготувати солодкі булочки, кекси, печиво і навіть піцу. В Україні ціни на програмовані хлібопічки помітно вище, наприклад. Але вони дають можливість задавати параметри всіх процесів: часу, температури випічки, замісу до будь-якої консистенції, підігріву та багато іншого. За допомогою цих опцій здоба готується з будь-якого рецепту і процес коригується індивідуально, щоб отримати потрібний результат. Програма «прискорена випічка» скорочує цикл приготування, але готовий виріб може вийти дуже щільним.