Фотоштатив - дорогі і міцні моделі. Їх нерідко роблять з використанням титану або стали. У тих же цілях для підвищення надійності передбачається менша кількість секцій опор - до трьох, через що люфт мінімальний. Моделі призначені для важких дзеркальних камер, які разом з об'єктивом і аксесуарами перевищують 2 кг, причому сфера застосування легко розширюється за рахунок приналежності в комплекті поставки.
Кишеньковий - розкладний штатив, який поміщається навіть в кишені брюк, і коштує мінімум. Але в зв'язку з цим передбачені деякі складності: і камера потрібна невелика (до 0,5 кг), і сам штатив буде висотою близько 30 см.
Штатив універсальний - в тому плані, що його використовують і з відеокамерою , і з фотокамерою , в тому числі з "зеркалкой". Під техніку є змінна підставка, яка кріпиться на головки одним рухом. Виробники в основному використовують матеріал алюміній, так що виріб легкий і зручний в транспортуванні. Хоча через це модель малоустойчива зносу.
Трипод - став синонімом слова "штатив", оскільки конструкція зручна і стійка. Виконана така модель у вигляді штанги з трьома ніжками, які дозволяють змінювати висоту положення. Через них і вага, і розмір відчутно великий.
Штатив монопод - це одноногий штатив. Компактний, легкий і комфортний у використанні, особливо в умовах польової зйомки. Фотограф встановлює його на ремінь, або спеціальну підставку. І хоча вага камери перенесений на підставку, є ймовірність, що техніка буде трястися або неміцно розташовуватися.
"Жабка" або "струбцина" - скупуватий гвинт на конструкції зміцнює камеру до нерухомого предмету (стовпа або дерева). Штатив маленький, нескладний, але використовується далеко не на будь-якій місцевості.
Робоча висота - максимальне і мінімальне відстань від кріплення до майданчика закріплення камери. Критерій слід оцінювати, щодо свого зростання: встановлена камера повинна бути приблизно на рівні очей фотографа. Висоту штатива має обиратися згідно з ростом фотографа, а також повинна легко регулюватися.
Максимальне навантаження - розглядається з двох позицій. По-перше, його треба носити з собою, тому зручний полегшений варіант. А по-друге, вага порівняємо з тим, що ви разом з ним будете використовувати: для великої камери з об'єктивом потрібен відповідний штатив.
Залежно від компактності, функціональності, надійності пристрою змінюється його ціна. У гонитві придбати штатив дешево, можна витратити нехай і невелику суму, але марно. Недорогі пристрої все одно повинні продаватися в надійних магазинах, і набагато краще, якщо виробником буде відомий бренд.
Існує кілька параметрів, які визначають, наскільки функціональним і міцним буде пристосування в роботі. Селфімонопод для смартфона потрібно вибирати, враховуючи:
Найбільш зручною є кнопка, розташована на самому штативі. Вона дозволяє робити вдалі кадри максимально швидко, фотографії можуть бути живими. На відміну від пристроїв, на яких кнопки немає взагалі, і де зйомка здійснюється шляхом установки таймера на самому телефоні, таке пристосування набагато зручніше і краще за все купити монопод такого типу.
Штатив для Селфі повинен бути зроблений з міцного металу, інакше конструкція легко зламається в процесі експлуатації. Особливу увагу варто приділити стиках, які дозволяють регулювати довжину.
Інтернет-магазин « Я в шоці » пропонує своїм клієнтам широкий асортимент вибору.