Мотопомпа – це відцентровий насос, здебільшого одноступінчастий (з одним робочим колесом) з'єднаний із двигуном внутрішнього згоряння. Це автономний та мобільний пристрій, головна цінність якого – це здатність працювати там, де немає електрики взагалі або він відключився через аварію. Потужність двигунів для мотопомп для поливу пропорційна потужності двигунів для газонокосарок з бензиновими двигунами. Найчастіше це двигуни тих самих виробників. У цій статті окрім поширених варіантів застосування мотопомпу, розглянемо критерії вибору та особливості експлуатації мотопомпу.
Класифікація найчастіше слідує за типом і температурою рідини, що перекачується. І меншою мірою за характеристиками тиску, продуктивності та тривалості безперервної роботи.
Загальноприйнята класифікація виглядає так:
Для більшості мотопомп температура рідини, що перекачується, не повинна перевищувати +35 градусів.
Також слід уникати запуску на «суху». Перед запуском шланг має бути занурений у рідину, а сама насосна частина заповнена рідиною. На корпусі є спеціальна пробка для заливання рідини перед запуском.
Також пам'ятайте, що недорогі побутові мотопомпи не розраховані на безперервну роботу понад 2 години. Потрібні зупинки для того, щоб двигун охолодів, інакше ресурс двигуна буде витрачений надто швидко.
Не заглиблюватимемося у переваги різних брендів, зараз навіть недорогі агрегати з китайськими двигунами можуть працювати досить довго та надійно. Тим більше, на нашому сайті немає відверто неякісної техніки. Розберемо найважливіші критерії вибору.
Призначення та тип рідини – це важливо! Якщо купити мотопомпу для чистої води, а включити її на брудне перекачування (з котловану або підвалу), то будь-яка тріска може заклинити робоче колесо та вивести насос із ладу. Трохи допомогти може фільтр у вигляді сітки на кінці патрубка, що всмоктує, якщо вода без великої кількості суспензій і волокнистих домішок.
Продуктивність, що вимірюється в м3/год, або літрах за хвилину. Але будьте уважні – цей показник не є абсолютним. Якщо воду потрібно підняти на значну висоту, і мотопомпа працюватиме на межі робочого тиску, то продуктивність впаде до 30-40% від паспортної.
Натиск, максимальний підйом чи тиск. Найчастіше вимірюється у метрах водяного стовпа. Наприклад, якщо в паспорті зазначено, що мотопомпа має максимальний напір 25 метрів, а глибина всмоктування 5 метрів, то це означає, що стоячи на березі водоймища мотопомпа зможе підняти воду не більше ніж з 5 метрів від рівня де стоїть сама помпа.
Купити якісну мотопомпу можна в Інтернет-магазині "Я в шоці".