Розвиваючі іграшки для дітей – це окрема категорія дитячих товарів, які допомагають дитині пізнавати навколишній світ через емоції та дії з перших днів життя. Залежно від віку, активності та інтересів малюка, такі іграшки допомагають вирішувати різні завдання, починаючи від простого знайомства з новими звуками та кольорами, закінчуючи складнішими завданнями, для виконання яких необхідно задіяти логіку та просторове мислення. При цьому взаємодія відбувається у природній, ненав'язливій формі, що дає додатковий позитивний ефект.
Існує безліч іграшок, які між собою відрізняються не лише зовнішнім виглядом, а й принципом роботи, функціональністю, а також призначенням та прив'язкою до віку. Не існує універсальних рішень на всі випадки життя, тому перш ніж купити іграшку, що розвиває, необхідно врахувати наступні моменти:
Зупинимося докладніше цих трьох чинниках.
Вік.
Прив'язка до віку – ключовий критерій вибору. Необхідно враховувати, що чим старшою стає дитина, тим ширше її пізнання про навколишній світ, і тим більше складні завдання їй потрібно виконувати, щоб досягати певного рівня взаємодії. Наприклад, новонароджений ніяк не буде реагувати на пазли, конструктори і сортери, тоді як семирічного малюка також не будуть цікаві пірамідки або брязкальця, що світяться.
Призначення та принцип роботи навчальної іграшки.
При виборі слід розуміти, на які галузі свідомості та сприйняття він впливатиме.
Існує кілька категорій виробів, які виконують конкретні завдання та допомагають дитині розвинути корисні навички. Наприклад, інтерактивні м'які ляльки з музикою та підсвічуванням відповідають за сенсорні системи малюка. З їх допомогою дитина отримає уявлення про кольори та відтінки, а також про звуки та мелодії.
Сортери допоможуть дитині вивчити поняття форм, здатних розвивати просторове мислення. Найчастіше такі пристрої виробляються у вигляді кубів із прорізами на бічних гранях, а в комплект входять фігурки різних форм, розмірів та кольорів. Завдання малюка - правильно з'єднати фігурку з отвором, щоб вона провалилася всередину куба.
Розвинути соціальні навички допоможуть спеціалізовані тематичні набори (наприклад, "супермаркет", "лікарня", "ляльковий будиночок"). Граючи самостійно або з друзями, дитина навчатиметься комунікації, а також розвиватиме фантазію та уяву.
Також є дитячі іграшки, які допоможуть навчитися зчитувати, вивчити алфавіт, навчитися керуватися шестернями або навіть проводити досліди.
Рівень складності.
Навіть однотипні головоломки чи інтерактивні ігри можуть мати різні рівні складності. Цей показник слід враховувати не тільки залежно від віку дитини, а й від її загального рівня розвитку. Якщо ваш малюк вже легко збирає конструктори LEGO, усвідомлено створюючи нові об'єкти з різнокольорових цеглинок, то пірамідка з кольоровими кружками різних розмірів або сортери йому вже не будуть цікаві.
Дитячі психологи рекомендують поступово збільшувати рівень складності, що стимулюватиме розвиток певних якостей та появу нових корисних навичок.
Старшим дітям можна вибрати складніші навчальні набори, наприклад для вивчення програмування роботів, пристрій електричних кіл, сонячної енергії, пневматики, оптики, базових основ фізики. Головне, щоб комплект відповідав захопленням дитини.
Ми пропонуємо купити дидактичний матеріал в інтернет-магазині «Я в шоці» за найкращими цінами зі швидкою доставкою в будь-яке місто України.