Складно уявити похід, особливо з ночівлею, якщо немає зручної, надійної намети. Ще кілька років тому туристам було все одно де ночувати, відпочивати. Багато брали з собою звичайний спальні мішки, а в якості наметів використовували важкі, брезентові пристосування. Сучасні технології зробили все можливе, щоб намети були стильними, а також покупці були вражені їх різноманітністю. Вони без проблем підлаштовуються під погодні умови, а також особливостям місцевості, куди вирушаєте.
Серед широкого розмаїття можна виділити наступні моделі для:
Експедиційний тип розроблений спеціально для того, щоб ставити табору в тій чи іншій місцевості. Часто для багатьох ночівель, тривалого перебування поза домом. Нерідко такі намети можуть бути обладнані спеціальними помічниками, що дозволяє пройти акліматизацію простіше, швидше. Такі моделі захистять від дощу, снігу, сильного вітру.
Намети для туризму для відпочинку, які використовуються під час сходження часто називаються штурмовими. Вони дуже схожі на попередню модель, але більш легкі, займають менше місця. Служать в якості тимчасового житла під час підйому на гірську вершину.
Можна виділити три види: двосхила форма, півсфера, напівбочка. Шатрова - найстаріша форма, отже її ціна більш доступна. Шатер не найзручніша різновид, до того ж не захищає власників від погодних умов. Головна відмінність півсфери - дві дуги по центру конструкції. Саме наявність дуг гарантує стійкість намети навіть при сильному, поривчастим вітром. Встановлювати таку модель досить просто, прекрасний варіант для відпочинку: складати і розкладати їх дуже швидко, просто.
Третій вид тунельний, часто називають напівбочкою. Своїй назві зобов'язані підвищеному рівню комфорту, а також довгастої, витягнутої формою.
Всі намети похідні, не залежно від призначення, конструкції можна розділити: одношарові, двошарові. Відмінності можна зрозуміти з назви: для пошиття використовується один, два шари матеріалу. Якщо сумніваєтеся, який зробити вибір, вчіть, що двошарові варіанти водонепроникні, прекрасно підходять довгостроковим ночівлям, оскільки більш зручні, захищені. Двошарові кращі намети для риболовлі. Для походів теплої пори року більше підійдуть одношарові моделі. Вони захистять від легкої прохолоди, роси, комах, але з сильним дощем не впораються.
Каталог магазину « Я в шоці » пропонує клієнтам вибрати як якісні намети намети під будь-який смак, бюджет, але якісні аксесуари до них: може бути набір дуг, кілочків, не доведеться шукати відповідні деревинки.