Хочете плоскогубці купити: знаємося на моделях і розрізняємо кліщі плоскогубці та плоскогубці обтискні.
Вибираючи плоскогубці, спочатку необхідно враховувати характер їхнього майбутнього використання. Потім просіюєте моделі через сито-технічні характеристики та конфігурацію кожної конкретної моделі. Як ви помітили, ціна у цьому списку відсутня. На плоскогубці ціна взагалі рідко виявляється важливим чи вирішальним чинником.
Засилля підробок прирекло ціну положення другорядного показника. І тепер цінник цілком справедливо рідко сприймається як показник якості.
Однак повернемося до видів плоскогубців. Варто відразу обмовити, що придумано людиною на сьогоднішній день безліч варіантів. Ми зупинимося на найпопулярніших та затребуваних.
Комбіновані плоскогубці. Мають широкий діапазон використання. Можуть застосовуватися для захоплення, різання, згинання та прокладання кабелів, для роботи з дротом та проводами. В основному такий інструмент ручний виготовляють із загартованої сталі. Опціонально ручки можуть бути ізольовані, що робить діелектричну модель.
Довгогубці. Робочі губки витягнуті. Подібна форма губок дозволяє швидко і точно захоплювати різні деталі та ділянки проводів, кабелів, труб і т. д. Робоча частина інструменту проходить додаткове загартування. Це значно продовжує термін служби плоскогубців. У каталогах також зустрічаються під назвою качконосів.
Плоскогубці круглогубці. Використовуються для точкового утримання та рівномірного вигину. Круглогубці забезпечують максимально рівномірний вигин дроту, прутків та пластин серед усіх інших видів плоскогубців. Особливо цінують цілогубці електрики, сапери, ювеліри. За великим рахунком, віддають перевагу будь-яким майстрам, коли необхідна відточеність рухів і тонка робота. Спеціально для електриків у продажу є діелектричні моделі.
Складні. Робоча частина виконується із сталі особливої фортеці. Вирізняються функціональністю. Підручні інструменти вбудовані безпосередньо в конструкцію плоскогубців. Здобули визнання серед монтажників, слюсарів тощо;
Незалежно від типу, підбираючи плоскогубці для себе, оцінюйте якість виконання робочої частини та якість використовуваної для цього сталі. Хром-ванадієві та хром-молібденові сплави міцно утримують перше місце за характеристиками якості, міцності та надійності. Посилити ефект можна тільки за рахунок покриття або додаткового загартування. Це відсуває корозію більш пізній термін.
Ніколи не беріть плоскогубці з м'якої або пластичної сталі, якщо інструмент буде використаний для перекушування або витягування цвяхів.
Накладка на ручці. Краще плоскогубці з прогумованими ручками або бічними вставками з гуми, що виключають вислизання інструменту. Але такі пасатижі не використовуються для робіт у хімічно активних середовищах, оскільки покриття починає швидко руйнуватися. Для робіт в агресивних середовищах використовуються плоскогубці із пластиковими або без накладок на ручках.
Наявність ізоляції. Якісні пасатижі обов'язково повинні мати гарну ізоляцію. Навіть якщо ви не працюєте з електричною проводкою, загартовані кромки і хороша ізоляція можуть в один прекрасний момент врятувати вам життя, якщо ви натрапите на провід під напругою.
довжина. Універсальні затискні плоскогубці мають довжину 180 мм, але також пасатижі довжиною 160, 200 мм тощо. Від довжини залежить зручність роботи з ручним інструментом, можливість роботи у місцях із утрудненим доступом.
Щоб отримати якісну, надійну продукцію, не переплачувати зайвого – вам краще скористатися віртуальним каталогом Інтернет-магазину «Я в шоці».
Приємних покупок.