Чим старшим стає малюк, тим більше він хоче робити самостійно. Тому, якщо малюк хоче сам їсти за допомогою ложки – не варто йому заважати. Але, матусі можуть злякатися плям на чистому одязі. Не варто турбуватися - на виручку прийдуть слинявчики.
Нагрудники та слюнявчики необхідні для захисту дитячого одягу під час харчування. Ці вироби відрізняються формою і розміром, можуть мати різні способи фіксації. Дітям до року необхідні слинявчики для вбирання природних виділень (слини та зригування). Після того, як вводиться прикорм, раціон малюка поступово розширюється. Як би ви не намагалися акуратно підносити ложку до рота під час їди, плями на одязі просто неминучі. Тому використовуємо захисний нагрудник, який можна віднести до різновидів звичного для дорослих фартуха. Не завжди малюки відразу охоче одягають подібний аксесуар (потрібний час звикнути). Найкращим рішенням будуть моделі з улюбленими тваринами, персонажами.
Модель не повинна обмежувати свободу рухів, легко одягатися та швидко зніматися. При підборі звертаємо увагу на розміри та форму виробу, ціну, вікові рекомендації, способи фіксації. У своїх відгуках батьки зазначають, що їм не завжди легко розібратися в різноманітності, що пропонується. Зупинимося докладніше на деяких практичних аспектах:
Матеріал. Нагрудники та слинявчики з бавовни призначені для новонароджених. Такі моделі швидко вбирають вологу та молоко, але для підгодовування вони не підходять. Плями від соку та пюре проходитимуть крізь натуральне волокно на дитячий одяг. Модель із пластику відрізняється високою міцністю, надійно кріпиться, зберігає яскравість кольорів. Силіконові слюнявчики м'які універсальні, адже вони легко складаються, тому їх можна застосовувати не лише в домашніх умовах, а й брати із собою у гості, на дачу. Варіанти з клейонки більше підходять дітям дошкільного та молодшого шкільного віку. Вони часто використовуються при виконанні творчих робіт (малювання, ліплення, аплікація). Також пропонуються одноразові варіанти, що виготовляються з нетканих матеріалів. Ряд брендів пропонують комбіновані вироби, в яких зовнішня сторона виконана з мембрани, що не промокає, а внутрішня - з бавовни.
Основні форми. Бандана - це трикутна косинка, розташована на шиї. Фартух призначений для малюків від 2-х років. Якщо дитина розкидає шматочки їжі, необхідно купити пластиковий або силіконовий варіант зі спеціальною кишенею. Такий виріб чудово підходить і для перекушування, адже в кишеньку можна покласти ласощі для дитини, вона братиме їх самостійно.
Методи фіксації. Бавовняні нагрудники-слинявчики для новонароджених краще вибирати на липучках або зав'язках. Нагрудники можуть фіксуватися за допомогою кнопок, а ось гудзики сьогодні практично не використовуються. Зав'язки не завжди зручні. Якщо малюк крутиться, а іноді й протестує проти додаткового одягу чи не хоче їсти, мамі буде складно зав'язувати акуратні бантики.
Ці аксесуари мають різні можливості та догляд за ними теж відрізняється. Пластикові та силіконові вироби можна просто ополоснути, а текстиль доведеться піддавати пранню після кожного застосування. Тому мінімальний комплект має складатися із 3-5 варіантів. Для новонароджених оформлення не має особливого значення, кольори мають бути неяскравими, а головне – комфорт. Старші діти більш вимогливі. Для них вже важливо, що саме зображено на фартуху.
Замовити слюнявчики та нагрудники з доставкою по Україні можна на сайті інтернет-магазину «Я в шоці». На сайті у широкому асортименті вибору знайдете моделі на будь-який смак та бюджет.