Генераторна установка – незамінний агрегат усюди, де потрібне додаткове/резервне джерело живлення. Цей пристрій не виробляє електрику, а здійснює процес перетворення механічної енергії на електричне. В Україні вибрати та купити вироблені респектабельними брендами генератори для побутової та промислової сфери можна в інтернет-магазині «Я в шоці».
Бензинові генератори.
Електростанції, що працюють на бензині, купують найчастіше. Такі апарати популярні в результаті оптимального поєднання "ціна/технічні характеристики". Крім того, серед переваг подібних генераторів:
- компактні розміри, що дозволяють перемістити пристрій на далеку ділянку або приєднати до окремого приладу
- можливість запуску при низьких (до –20 °C) температурах
- надійність
- тривалий період експлуатації
Генератор із бензиновим двигуном – «невідкладна» на дачах, зимових рибалок, у домашніх майстернях, походах. Граничний рівень завантаження таких пристроїв за нормального режиму роботи варіюється від 5 до 9 кВт.
Газові електростанції.
Економічний та екологічний вид генераторів, які використовують для опалення приватних будинків у зимовий період. Коштують такі агрегати дорого.
Подібні станції:
- підключають до магістральної газової лінії, газгольдерів.
- оснащують системою охолодження (повітряною чи водяною)
- за необхідністю комплектують блоками автозапуску та автовідключення
Серед переваг даних пристроїв:
- тривалий період експлуатації електростанції
- невибагливість в обслуговуванні. Ці агрегати не вимагають постійного заправлення паливом.
- морозостійкість. За наявності захисного кожуха, такі пристрої можуть працювати на вулиці при низьких (до -30 °C) температурах.
- ККД газогенераторів – понад 80%. Для роботи стандартного набору побутових предметів (чайника, плити, телевізора, освітлювальних приладів) достатньо апарата на 5 – 6 кВт. Генератори з потужністю 10 – 25 кВт можуть обслуговувати приватні будинки середніх розмірів
Методи запуску генераторів.
Важливою ознакою електрогенератора є тип запуску.
Сьогодні у продажу є пристрої, забезпечені:
- ручний стартер. Для запуску достатньо включити подачу палива та кількома різкими рухами потягнути за трос. Обертання клонували запустити двигун. Таким запуском оснащують малопотужні бензинові моделі до 4 кВт
- електростартер. Обов'язковий елемент потужних двигунів, що працюють на бензині, дизелі та газі. Введення в робочий режим здійснюється шляхом повороту ключа запалювання або натискання на спеціальну кнопку
- запуском, який здійснюється за допомогою автоматики. І тут агрегат обладнаний електронним блоком управління. Така система працює абсолютно автономно. Швидкість запуску в дорогих апаратах становить долю секунди.
- запуском, що здійснюється дистанційно. І тут використовують пульт. Блок керування, встановлений між акумулятором і стартером, отримує команду з брелока та здійснює запуск агрегату. При необхідності тим же пультом можна зупинити генератор
На що звертати увагу під час вибору пристрою.
Пріоритетний параметр – потужність. Для визначення оптимального значення слід скласти потужність кожного дизельного генератора, що підключатиметься до генератора. Цю цифру бажано збільшити на 20 - 30%.
Також зверніть увагу на пристрій двигуна, оскільки у продажу є двотактні та чотиритактні моделі. Перші розраховані на короткочасну роботу за невеликих навантажень, тому коштують недорого. Другі працюють тихо, але потужно, суттєво заощаджуючи паливо.
Придбану на сайті Інтернет-магазину "Я в шоці" техніку кур'єр може привезти за вказаною вами адресою.