Розвиток інтернету, а саме локальних мереж, зажадав коректного розподілу даних. Для організації стабільного та продуктивного з'єднання, власне, і були створені комутатори (switch) . Різні прилади – як для домашньої системи, так і для корпоративної – ви зможете знайти на сайті Інтернет-магазин «Я в шоці».
Переваги мережного комутатора.
Використання сувої дозволяє:
- максимально ефективно експлуатувати мережу;
- оптимізувати його роботу. Наприклад, сегменти мережі, яким призначається інформація, не активуються, тобто не обробляють зайві масиви даних;
- знизити навантаження;
- підвищити показник безпеки.
Конкретні переваги залежить від типу устаткування.
За функціональністю техніка поділяється на такі типи:
Комутатор некерований. Активне мережеве обладнання достатньо купити, підключити до інтернету, підключити до пристрою комп'ютери та можна використовувати. Однак такі світчі відсутні налаштування, з ними неможливо перевірити пакети, обробити їх, змінити алгоритми.
Керований switch. Ціна на такі просунуті моделі вища, але й можливостей їх з лишком вистачає, щоб забезпечити стабільну роботу мереж великого підприємства (зазвичай вибирається для компаній із кількістю адресатів 100-200). Така техніка оснащена програмним забезпеченням, що дозволяє:
- налаштовувати систему безпеки, захищаючи від вірусних атак;
- створювати підмережі, поєднувати канали, виділяти пріоритетні напрями;
- контролювати та фільтрувати трафік;
- змінювати швидкість та інше.
Smart-девайс. Власне це «усічена» версія попереднього обладнання. Вона більш функціональна, ніж некерований пристрій, має мінімальний набор налаштувань, що дозволяє ефективно обслуговувати невелику локальну мережу.
Настройки вибору.
При покупці обов'язково звертайте увагу на технічні та фізичні характеристики комутатора для Інтернету:
- кількість роз'ємів. Подумайте, скільки девайсів збираєтеся підключати плюс кілька портів на перспективу. Взагалі, на ринку популярні комутатори 8 портів, 24, 48, але кількість роз'ємів може бути і більше. Для домашніх та середніх мереж підійдуть варіанти до 24 підключень, великі підприємства обирають від 48;
- тип портів: оптиковолоконні (SFP), консольні, комбіновані. Також дізнайтеся параметри пропускної спроможності;
- швидкість. Одні комутатори здатні передавати дані зі швидкістю до 300 Мбіт/с, високопродуктивні працюють гігабітними масивами, що дуже доречним для вимогливих мереж;
- напрямок потоку, або автоузгодження. Так, комутатор Full-Duplex одночасно працює в обох напрямках, а в Half-Duplex можлива лише послідовна передача інформації;
- форма корпусу, точніше, оснащений він «вушками» – тоді техніку можна встановити на серверну стійку чи шафу;
- можливість об'єднання комутаторів в одну мережу із загальним управлінням;
- наявність функції охолодження, що у рази збільшить термін служби устаткування.
Рівень комутатора.
Усього їх чотири (L1 – L4), але перший виходить із використання, оскільки протокол працює лише з сигналами. Поширені на ринку три інші:
- канальний L2 зчитує МАС-адреси, аналізує кадри, працює з фізичною переадресацією;
- мережевий L3 читає IP, встановлює різні типи з'єднання, знаходить короткі маршрути;
- найрозумніший L4 не тільки розпізнає заголовки пакетів, стежить за надійністю передачі/обміну даних, але визначає характер трафіку, перенаправляючи на потрібний канал.
" Я в шоці " пропонує моделі гігабітних комутаторів різної вартості. Розкид досить широкий, але в цьому випадку менше орієнтуйтеся на вартість, адже невідповідний за характеристиками не впорається з поставленими завданнями.