З метою перегляду фільмів у високій якості, відтворення відео і аудіо, перегляду зображень, телевізійних каналів медіаплеєр або тюнер, телевізор і диван - нерозлучна трійця. Тільки в повному складі вони здатні доставити незабутнє задоволення за цим заняттям. Сучасні моделі слабо нагадують минулі аналоги. І відтворення фільмів - вже далеко не єдина функція пристрою. Тепер воно працює на базі високопродуктивних процесорів, має доступ в Інтернет, зчитує цілий ряд форматів і працює під управлінням ОС Андроїд. Тобто, крім виведення зображення на екран ТВ, воно подається на інші монітори, проектори, користувач вільно використовує розширені мережеві можливості. Навіть нарівні з тим, що популярні нині смарт-телевізори мають схожі можливості, а підключити ноутбук до телевізора - варіант ще простіше (хоча і менш зручний), тільки мережевий медіаплеєр надає дійсно інтуїтивно зрозумілу і зручну оболонку. Найпоширеніша перевага девайса - «тюнінг» наявного LCD-телевізора . Т2 тюнер дозволить переглядати улюблені телевізійні канали, при цьому не потрібно буде встановлювати супутникову антену , щомісяця платити кругленьку суму.
У продажу можна зустріти кілька варіантів, але найпопулярніші:
Незважаючи на те, що спочатку це були пристрої з вбудованим жорстким диском для зберігання файлів медіа, сучасні системи його, як правило, не мають. Тільки в деяких плеєрах є відсік для установки опціональний HDD. В цілому ж плеєр програє відеофайли з підключеної флешки або жорсткого диска. Зовнішній пристрій можна використовувати в інших цілях (на відміну від вбудованого). Цифрові медіаплеєри та тюнери без вбудованої пам'яті зазвичай дуже компактний і безшумно працює. При цьому корпус обладнаний роз'ємом для підключення кабелю локальної мережі і USB-входом. Системи з вбудованим жорстким диском дозволяють зберегти великі обсяги даних, але сам диск буде працювати шумно, як і система охолодження. Є й альтернативний варіант - модель без HDD, але з внутрішніми роз'ємами і слотами для їх підключення.
Навіть прості ресивери відтворюють HD-фільм практично в будь-якому поширенні. Популярні картини випускаються в форматі Full HD (1920х1080). Всі деталі кінострічки можна буде розгледіти, слідуючи простим правилам: чим більше діагональ ТВ-дисплея, тим більш високу роздільну здатність знадобиться для комфортного перегляду. Якщо планується підключати плеєр до телевізора 4К, бажано вибрати пристрій, що забезпечує відтворення відео з роздільною здатністю Ultra HD. Кращі зразки стаціонарних плеєрів підтримують десятки форматів: MKV / AVI / MP4 / WMV / MPEG, MP3 / WAV / WMA, TIFF / BMP / PNG і JPEG, а також підтримка субтитрів SRT / SMI / SUB і інші. У 90% моделей система зчитує всі формати, крім особливо рідкісних.
« Я в шоці » - кращий вибір.